Заява Прес-служби Конституційного Суду України

Версія для друку

Заява Прес-служби Конституційного Суду України

 

Останнім часом у засобах масової інформації та соціальних мережах масово поширюється інформація щодо наслідків ухвалення рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо конституційності Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 21 травня 2019 року № 303/2019.

Зокрема, лунають заклики до невиконання рішення Конституційного Суду України, притягнення до відповідальності суддів Конституційного Суду України за ухвалене ними рішення, а також інші категоричні заяви, що є неприпустимим у правовій державі. Особливу стурбованість викликає той факт, що до поширення зазначеної інформації долучаються державні діячі та окремі політики.

Водночас Конституційний Суд України продовжує розгляд цієї справи. Так, 11 червня 2019 року Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядала справу щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів». Конституційний Суд України заслухав учасників та залучених учасників конституційного провадження. Після цього відповідно до Закону України «Про Конституційний Суд України» Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення у справі, у якій, зокрема, досліджуються висновки членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України, amicus curiaе від експертів та науковців у галузі права, висновки представників громадських організацій щодо питань, порушених у конституційному поданні, аналізується досвід органів конституційного контролю зарубіжних країн та численні звернення громадян України.

Ситуація, що створюється навколо ухвалення рішення Конституційного Суду України у цій справі, викликає глибоку занепокоєність, оскільки вона дестабілізує суспільно-політичну ситуацію в країні та допускає здійснення неправомірного впливу на Конституційний Суд України загалом і окремих суддів Конституційного Суду України зокрема.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України