Повідомлення для ЗМІ (про закінчення повноважень Голови КСУ та виконання обов`язків)

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Повідомлення для ЗМІ

Відповідно до статті 148 Конституції України та статті 20 Закону України "Про Конституційний Суд України" у зв’язку із закінченням трирічного строку перебування на посаді Голови Конституційного Суду України з 20 березня 2017 року Юрій Баулін склав повноваження Голови Конституційного Суду України.

Відповідно до статті 22 Закону України „Про Конституційний Суд України“ обов᾿язки Голови Конституційного Суду України з 20 березня 2017 року виконує найстарший за віком суддя Конституційного Суду України до обрання Голови Конституційного Суду України у визначеному законом порядку.

На сьогодні найстаршим суддею КСУ за віком є Юрій Баулін.

Відповідно до Регламенту Конституційного Суду України статті 1: „Голова Конституційного Суду України обирається таємним голосуванням на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України із суддів Конституційного Суду України не пізніше двомісячного строку з дня, коли посада Голови стала вакантною“. 

Нагадуємо, законопроект „Про Конституційний Суд України“ прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 9 лютого 2017 року, і наразі знаходиться на доопрацюванні в комітетах ВРУ.

 

Довідково. Конституційний Суд України складається з 18 суддів КСУ з яких на сьогодні повноважними є 15 суддів, вакантними залишаються посади за призначенням Верховної Ради України (дві посади) та з᾿їзду суддів України.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України