Повідомлення для ЗМІ

Версія для друку

Повідомлення для ЗМІ

 

У зв’язку з численними зверненнями представників засобів масової інформації щодо питання участі Голови Конституційного Суду України в інавгурації новообраного Президента України повідомляємо таке.

Відповідно до частини другої статті 104 Конституції України приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду України.

14 травня 2019 року на спеціальному пленарному засіданні Головою Конституційного Суду України було обрано Наталю Шапталу.

Як раніше повідомлялося, 25 квітня 2019 року ухвалено заяву зборів суддів Конституційного Суду України щодо питання здійснення Головою Конституційного Суду України конституційного обов’язку приведення новообраного Президента України до присяги.

«Висловлюючи глибоку занепокоєність щодо поширення інформації про можливий зрив інавгурації Президента України та її маніпулятивного використання, судді Конституційного Суду України відповідально заявляють, що з боку Конституційного Суду України не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного Президента України до присяги відповідно до статті 104 Конституції України», – йдеться у заяві.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України