Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
26 травня 2016 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація24 березня 2016

 

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

 

Конституційний Суд України завершив усне слухання справи щодо конституційності Закону України „Про всеукраїнський референдум“

 

 

24 березня Конституційний Суд України у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про всеукраїнський референдум“.

Суб’єкт права на конституційне подання – 57 народних депутатів України – звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) як окремих положень, так і в цілому Закону України „Про всеукраїнський референдум“ від 6 листопада 2012 року № 5475–VI (далі – Закон).

На думку народних депутатів України, Верховна Рада України під час прийняття Закону перевищила свої повноваження, оскільки „звичайним законом“ встановила як новий порядок зміни Конституції України (відмінний від  закріпленого в Основному Законі держави), так і безпосередньо саму процедуру її прийняття („порядок прийняття нової Конституції  України“), яка не передбачена у чинному Основному Законі держави.

Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що Верховна Рада України, приймаючи Закон в цілому, порушила встановлену Конституцією України процедуру розгляду та ухвалення законів.

У ході пленарного засідання Конституційний Суд України заслухав суддю-доповідача у справі Михайла Гультая, який доповів присутнім матеріали справи.

Судді також заслухали пояснення учасників конституційного провадження – народного депутата України Оксану Сироїд, експерта Центру політико-правових реформ Юлію Кириченко, представника Верховної Ради України – головного наукового консультанта Відділу зв᾿язків з органами правосуддя Апарату ВРУ Крістіну Пуданс та представника Президента України – заступника завідувача Відділу представництва інтересів Президента України в судах – завідувача сектору представництва Президента України у Конституційному Суді України Ростислава Михеєнка.

У цій справі Конституційний Суд України завершив усне слухання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення та прийняття рішення.

На засіданні були присутні викладачі та студенти вищих навчальних закладів, представники засобів масової інформації та інші громадяни.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін.

 


Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
Положення про щорічний конкурс на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов'язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина  »
Порядок допуску до Залу засідань Конституційного Суду України  »
На розгляді Суду
Конституційні подання за станом на 24.05.2016 року  »
Конституційні звернення за станом на 24 травня 2016 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Оглядові екскурсії
Положення про оглядові екскурсії  »
Віртуальна екскурсія  »
До відома ЗМІ
Пам`ятка для журналістів  »
Контакти»

01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14.

inbox@ccu.gov.ua


Час роботи:

пн-чт – з 9-00 до 18-00;
пт – з 9-00 до 16-45;
обідня перерва: з 13-00 до 13-45.

Графік роботи особистого прийому громадян

Режим роботи проведення засідань Суду

Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні