Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
28 травня 2016 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація14 квiтня 2015

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

ЗАЯВА ДЛЯ ПРЕСИ

 

У зв’язку із призначеним на 16 квітня 2015 року початком розгляду Конституційним Судом України справи за конституційними поданнями Верховного Суду України та 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України „Про очищення влади“ повідомляємо таке.

9-10 квітня засоби масової інформації поширили виступи окремих народних депутатів України, громадських діячів та представників правоохоронних органів зі звинуваченнями суддів Конституційного Суду України в заангажованості, погрозами щодо їх кримінального переслідування та закликами до громадян збиратися в день початку розгляду зазначеної справи на мітинг біля стін Конституційного Суду України.

З цього приводу прес-служба Конституційного Суду України уповноважена заявити.

По-перше, судді Конституційного Суду України при здійсненні своїх повноважень є незалежними, керуються лише Конституцією України, Законом України «Про Конституційний Суд України» та іншими законами України і підкоряються лише закону. Незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України (статті 126, 129 Конституції України).

Відповідно до положень статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.

Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.

По-друге, відповідно до статті 62 Основного Закону, в Україні визнається та діє принцип презумпції невинуватості, за яким особа, у тому числі, яка обіймає посаду судді Конституційного Суду України, може бути визнана винною у вчиненні злочину виключно за вироком суду. Будь-які досудові висновки або припущення, у тому числі й з боку працівників правоохоронних органів або ЗМІ, є ні чим іншим як тиском на суддів єдиного органу конституційної юрисдикції, що заборонено Конституцією України.

По-третє, Конституційний Суд України працює у штатному режимі, розгляд справ здійснюється відповідно до процедури, встановленої Конституцією, законами нашої держави та Регламентом Конституційного Суду України. Судді при формуванні рішень та висновків керуються виключно положеннями Основного Закону та завданням щодо гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави, визначеним у статті 2 Закону України «Про Конституційний Суд України».

При цьому кожен суддя Конституційного Суду України, відповідно до присяги, чесно і сумлінно виконує свої обов᾿язки, забезпечує верховенство Конституції України, захищає конституційний лад держави, конституційні права та свободи людини і громадянина.

Вважаємо, що напередодні початку розгляду такої чутливої для суспільства справи навколо єдиного органу конституційної юрисдикції штучно створюється ситуація напруження і недовіри. Йдеться, власне, про втручання в діяльність Конституційного Суду України, а саме, перешкоджання законному розгляду Судом справи щодо конституційності окремих положень Закону України „Про очищення влади“. Спроби політиків поширити компрометуючу інформацію, що стосується професійної діяльності суддів, заклики до мітингів і демонстрацій під стінами Конституційного Суду України є ні чим іншим як тиском на Суд. Нагадаємо, що вплив на суддів у будь-який спосіб заборонено статтею 126 Основного Закону України.

Запевняємо суспільство, що діяльність Конституційного Суду України  ґрунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, рівноправності суддів, гласності, повного і всебічного розгляду справ та обґрунтованості прийнятих ним рішень, як це передбачено статтею 4 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Інформація про хід розгляду справ за конституційними поданнями та зверненнями, інші відомості про діяльність Суду оперативно розміщується у відповідних розділах офіційного сайту Конституційного Суду України в режимі відкритого доступу.

З огляду на викладене, закликаємо політиків, представників влади та громадськості утримуватися від висловлювань і оцінок, які за своєю суттю є втручанням у діяльність Конституційного Суду України, та не перешкоджати його роботі, а засоби масової інформації поширювати лише зважену і об’єктивну інформацію.

 

 


Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
Положення про щорічний конкурс на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов'язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина  »
Порядок допуску до Залу засідань Конституційного Суду України  »
На розгляді Суду
Конституційні подання за станом на 27.05.2016 року  »
Конституційні звернення за станом на 27 травня 2016 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Оглядові екскурсії
Положення про оглядові екскурсії  »
Віртуальна екскурсія  »
До відома ЗМІ
Пам`ятка для журналістів  »
Контакти»

01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14.

inbox@ccu.gov.ua


Час роботи:

пн-чт – з 9-00 до 18-00;
пт – з 9-00 до 16-45;
обідня перерва: з 13-00 до 13-45.

Графік роботи особистого прийому громадян

Режим роботи проведення засідань Суду

Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні