Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
17 вересня 2014 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація


ccu1Конституційний Суд України розпочав діяльність 18 жовтня 1996 року. Своє перше Рішення прийняв 13 травня 1997 року. Конституційний Суд України — єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні.

Завданням Конституційного Суду України є гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.

Організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду України визначаються Конституцією України та Законом України “Про Конституційний Суд України”.

Діяльність Конституційного Суду України грунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, рівноправності суддів, гласності, повноти і всебічності розгляду справ та обгрунтованості прийнятих ним рішень.

Друкованим органом Конституційного Суду України є “Вісник Конституційного Суду України”.

 


АнонсиВсі матеріали розділу
 КСУ запрошує молодих науковців до участі в конкурсі на кращу статтю з конституційно-правової тематики 19.08.2014
Конституційний Суд України запрошує молодих науковців взяти участь у щорічному конкурсі на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов`язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина. Конкурс, що вже вдруге проводиться в рамках Всеукраїнського тижня права, започаткований торік Конституційним Судом України спільно з Міністерством освіти України та фаховим виданням "Вісник Конституційного Суду України". Заявки на участь у конкурсі приймаються до 1 листопада від аспірантів, ад'юнктів, пошукачів (віком до 35 років), студентів-магістрів вищих юридичних навчальних закладів.

НовиниВсі матеріали розділу
 Вийшла друком книга спогадів про першого Голову Конституційного Суду України Леоніда Юзькова 15.09.2014
У київському видавництві "Юрінком Інтер" побачила світ книга Володимира Королюка "Провісник нового і праведного закону (штрихи до портрета Леоніда Юзькова на тлі історичної епохи)", присвячена першому Голові Конституційного Суду України, одному із засновників Національної академії правових наук України, доктору юридичних наук, професору Леоніду Петровичу Юзькову. Разом із автором видання - відомим журналістом Володимиром Королюком читачі відчують дух епохи, в якій формувався видатний державний діяч Леонід Юзьков, побачать головного героя в "інтер'єрі подій", почують свідчення людей, які в різні часи були поряд із ним - близьких, друзів, колег.
 Делегація КСУ взяла участь в міжнародній конференції конституціоналістів у Молдові 11.09.2014
Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін і суддя Віктор Шишкін на запрошення Голови Конституційного Суду Республіки Молдова Олександру Тенасе 8-9 вересня 2014 року взяли участь у міжнародній конференції "Роль конституційного правосуддя у захисті цінностей верховенства права", що відбулася в столиці Молдови Кишиневі. Науковому заходу передувало урочисте засідання з нагоди 20-річчя ухвалення Конституції Республіки Молдова, учасниками якого були лідери Молдовської держави, керівники та судді органів конституційної юрисдикції 25 країн світу, представники судових органів, правоохоронних структур та правозахисних і наукових інституцій Європейського Союзу.
 КСУ розміщує у відкритому доступі матеріали конституційних звернень 08.09.2014
З метою забезпечення повного і прозорого інформування громадськості про свою діяльність Конституційний Суд України починає розміщення у відкритому доступі матеріалів конституційних звернень. Конституційне звернення - це письмове клопотання до Конституційного Суду України про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи (стаття 42 Закону України "Про Конституційний Суд України").

Рішення Конституційного Суду УкраїниВсі матеріали розділу
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Скорохода Василя Васильовича щодо офіційного тлумачення словосполучення "пенсіонерів по старості", яке міститься в абзаці шостому статті 125 Житлового кодексу Української РСР 17.06.2014
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України (справа про строк, на який обирається Президент України) 16.05.2014

Висновки Конституційного Суду України Всі матеріали розділу
 Оприлюднено висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції України 24.09.2013

Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
Увага, конкурс на кращу наукову статтю  »
На розгляді
На розгляді у Конституційному Суді України за станом на 17 вересня 2014 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Порядок денний
Засідання Конституційного Суду Укрнаїни
Оглядові екскурсії
Порядок організації та проведення оглядових екскурсій  »
Віртуальна екскурсія  »
Положення про День відкритих дверей в Конституційному Суді України
Положення про День відкритих дверей в Конституційному Суді України  »
01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14. inbox@ccu.gov.ua
Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні