Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
2 жовтня 2014 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація


ccu1КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. У Законі України „Про Конституційний Суд України“, прийнятому 16 жовтня 1996 року, визначено завдання Конституційного Суду України – гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.

Перше своє засідання Конституційний Суд України провів 22 жовтня 1996 року, перше Рішення у справі прийняв 13 травня 1997 року.

Організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду України визначаються Конституцією України, Законом України „Про Конституційний Суд України“ та Регламентом Конституційного Суду України.

Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів. Президент України, Верховна Рада України та з`їзд суддів України призначають по 6 суддів Конституційного Суду України. Термін повноважень судді становить 9 років.

Очолює Конституційний Суд України Голова Конституційного Суду України, який обирається на три роки зі складу суддів Конституційного Суду України.

Організаційне, науково-експертне та інформаційно-довідкове забезпечення діяльності Конституційного Суду України здійснює Секретаріат Конституційного Суду України.

Друкованим органом Конституційного Суду України є „Вісник Конституційного Суду України“.


АнонсиВсі матеріали розділу
 КСУ запрошує молодих науковців до участі в конкурсі на кращу статтю з конституційно-правової тематики 19.08.2014
Конституційний Суд України запрошує молодих науковців взяти участь у щорічному конкурсі на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов`язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина. Конкурс, що вже вдруге проводиться в рамках Всеукраїнського тижня права, започаткований торік Конституційним Судом України спільно з Міністерством освіти України та фаховим виданням "Вісник Конституційного Суду України". Заявки на участь у конкурсі приймаються до 1 листопада від аспірантів, ад'юнктів, пошукачів (віком до 35 років), студентів-магістрів вищих юридичних навчальних закладів.

НовиниВсі матеріали розділу
 Співчуття 30.09.2014
Голова Конституційного Суду України, судді Конституційного Суду України та колектив Секретаріату Конституційного Суду України висловлюють глибокі співчуття судді Конституційного Суду України у відставці Анатолію Головіну у зв`язку з тяжкою втратою - смертю його матері Лідії Григорівни.
 Вийшов друком черговий номер видання "Вісник Конституційного Суду України" 17.09.2014
Побачив світ черговий, четвертий 2014 року номер друкованого органу Конституційного Суду України - загальнодержавного періодичного видання "Вісник Конституційного Суду України". У "Віснику", заснованому 1997 року, висвітлюються актуальні проблеми конституційної юрисдикції, друкуються відомості про діяльність Конституційного Суду України та прийняті ним рішення, акти органів державної влади, наукові статті, доповіді, рецензії, анотації, коментарі, повідомлення тощо. Серед авторів видання - діючі судді КСУ та судді у відставці, відомі вчені, молоді науковці - фахівці в галузі конституційного права. Відкриває номер традиційна рубрика "Акти Конституційного Суду України", де опубліковано низку рішень і ухвал, прийнятих єдиним органом конституційної юрисдикції України впродовж травня-червня поточного року.
 Суддя КСУ Станіслав Шевчук взяв участь у конференції з нагоди відкриття проекту "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя" 17.09.2014
Суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук 16 вересня 2014 року на запрошення офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні взяв участь у конференції з нагоди офіційного відкриття в Києві проекту "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя". Зазначений проект, що виконується на запит Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України та Національної школи суддів України, організований Координатором проектів ОБСЄ в Україні за підтримки уряду Канади і спрямований на зміцнення механізмів функціонування національної судової системи відповідно до міжнародних стандартів захисту прав людини в судах. У рамках програми передбачається навчання понад трьох тисяч українських суддів місцевих та адміністративних судів щодо застосування положень Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського Суду з прав людини.

Рішення Конституційного Суду УкраїниВсі матеріали розділу
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Скорохода Василя Васильовича щодо офіційного тлумачення словосполучення "пенсіонерів по старості", яке міститься в абзаці шостому статті 125 Житлового кодексу Української РСР 17.06.2014
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України (справа про строк, на який обирається Президент України) 16.05.2014

Висновки Конституційного Суду України Всі матеріали розділу
 Оприлюднено висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції України 24.09.2013

Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
Увага, конкурс на кращу наукову статтю  »
Порядок допуску до Залу засідань Конституційного Суду України  »
На розгляді
На розгляді у Конституційному Суді України за станом на 30 вересня 2014 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Порядок денний
Засідання Конституційного Суду України
Оглядові екскурсії
Порядок організації та проведення оглядових екскурсій  »
Віртуальна екскурсія  »
Положення про День відкритих дверей в Конституційному Суді України
Положення про День відкритих дверей в Конституційному Суді України  »
01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14. inbox@ccu.gov.ua
Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні