Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
22 липня 2014 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація


ccu1Конституційний Суд України розпочав діяльність 18 жовтня 1996 року. Своє перше Рішення прийняв 13 травня 1997 року. Конституційний Суд України — єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні.

Завданням Конституційного Суду України є гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.

Організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду України визначаються Конституцією України та Законом України “Про Конституційний Суд України”.

Діяльність Конституційного Суду України грунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, рівноправності суддів, гласності, повноти і всебічності розгляду справ та обгрунтованості прийнятих ним рішень.

Друкованим органом Конституційного Суду України є “Вісник Конституційного Суду України”.

 


АнонсиВсі матеріали розділу
 КСУ починає розміщувати матеріали конституційних подань у вільному доступі 22.07.2014
З метою найбільш повного інформування громадськості про свою діяльність і прагнучи до максимальної відкритості та прозорості судового процесу Конституційний Суд України започатковує практику розміщення конституційних подань у вільному доступі. Конституційне подання - це письмове клопотання до Конституційного Суду України про визнання правового акта (його окремих положень) неконституційним, про визначення конституційності міжнародного договору або про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України.

НовиниВсі матеріали розділу
 Суддя КСУ Станіслав Шевчук відвідав Конституційний Суд та Касаційний Суд Італійської Республіки 21.07.2014
З 9 по 12 липня 2014 року суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук прийняв участь в ознайомчому візиті до Касаційного Суду Італійської Республіки у складі делегації Верховного Суду України. Метою візиту стало вивчення підходів, техніки та методів Касаційного Суду Італійської Республіки, спрямованих на забезпечення стабільності та єдності судової практики в межах всієї судової системи та ролі у цьому процесі Вищого Касаційного Суду Італійської Республіки. Окрему увагу було приділено вирішенню питань юрисдикційних конфліктів та взаємодії між різними юрисдикціями в рамках національної судової системи.
 Конституціоналісти України, Латвії, Литви і Польщі обговорили актуальні питання діяльності органів конституційної юрисдикції 17.07.2014
14-15 липня 2014 року в Україні з робочим візитом перебували представницькі делегації органів конституційної юрисдикції країн Європи на чолі з Головою Конституційного Суду Латвійської Республіки Алдісом Лавіньшом, Головою Конституційного Суду Литовської Республіки Дайнюсом Жалімасом і Головою Конституційного Трибуналу Республіки Польща Анджеєм Жеплінськи.
 Конституційний Суд України та Координатор проектів ОБСЄ в Україні підписали Меморандум про розвиток співробітництва 16.07.2014
Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін та Координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Мадіна Джарбусинова 16 липня 2014 року уклали Меморандум, яким визначаються принципи та напрями проектного співробітництва між Конституційним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Метою меморандуму є просування міжнародних стандартів у галузі прав людини і основоположних свобод, верховенства права і демократичного розвитку, зміцнення інституційного потенціалу Конституційного Суду України та його Секретаріату. Документом передбачається розробка та реалізація спільних проектів, проведення спільних заходів: зустрічей, семінарів, круглих столів, конференцій, навчальних програм, просвітницьких кампаній тощо.

Рішення Конституційного Суду УкраїниВсі матеріали розділу
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Скорохода Василя Васильовича щодо офіційного тлумачення словосполучення "пенсіонерів по старості", яке міститься в абзаці шостому статті 125 Житлового кодексу Української РСР 17.06.2014
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України (справа про строк, на який обирається Президент України) 16.05.2014

Висновки Конституційного Суду України Всі матеріали розділу
 Оприлюднено висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції України 24.09.2013

Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
На розгляді
На розгляді у Конституційному Суді України за станом на 21 липня 2014 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Оглядові екскурсії
Порядок організації та проведення оглядових екскурсій  »
Віртуальна екскурсія  »
Положення про День відкритих дверей в Конституційному Суді України
Положення про День відкритих дверей в Конституційному Суді України  »
01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14. inbox@ccu.gov.ua
Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні