Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
23 листопада 2014 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація


ccu1КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. У Законі України „Про Конституційний Суд України“, прийнятому 16 жовтня 1996 року, визначено завдання Конституційного Суду України – гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.

Перше своє засідання Конституційний Суд України провів 22 жовтня 1996 року, перше Рішення у справі прийняв 13 травня 1997 року.

Організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду України визначаються Конституцією України, Законом України „Про Конституційний Суд України“ та Регламентом Конституційного Суду України.

Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів. Президент України, Верховна Рада України та з`їзд суддів України призначають по 6 суддів Конституційного Суду України. Термін повноважень судді становить 9 років.

Очолює Конституційний Суд України Голова Конституційного Суду України, який обирається на три роки зі складу суддів Конституційного Суду України.

Організаційне, науково-експертне та інформаційно-довідкове забезпечення діяльності Конституційного Суду України здійснює Секретаріат Конституційного Суду України.

Друкованим органом Конституційного Суду України є „Вісник Конституційного Суду України“.


Події дняВсі матеріали розділу
 Голова КСУ Юрій Баулін взяв участь в жалобних заходах у зв'язку із Днем пам'яті жертв голодоморів 22.11.2014
У зв'язку із Днем пам'яті жертв голодоморів в Україні 22 листопада 2014 року Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у жалобних заходах, що відбулися на території Національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні". Церемонія вшанування пам`яті жертв голодоморів пройшла за участю Президента України Петра Порошенка. 22 листопада на флагштоку біля будівлі Конституційного Суду України на знак вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні приспущено Державний Прапор України.
 Засідання Конституційного Суду України 21.11.2014
Порядок денний засідань та пленарного засідання Конституційного Суду України на 25-27 листопада
 21 листопада судді Конституційного Суду України працювали в колегіях та постійних комісіях 21.11.2014
 Відбулася оглядова екскурсія для студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 21.11.2014
21 листопада 2014 року в Конституційному Суді України відбулася оглядова екскурсія за участі студентів Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків). Гості відвідали музей Конституційного Суду України, де ознайомилися з історією становлення та діяльності КСУ, переглянули експонати, подаровані органами конституційної юрисдикції зарубіжних країн, міжнародними організаціями та вітчизняними органами державної влади, судовими установами, навчальними закладами.
 Суддя КСУ Станіслав Шевчук візьме участь у роботі III Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини 21.11.2014
21-23 листопада суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук візьме участь в роботі III Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини, що відбудеться у Львові. Форум проводиться спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка в рамках проекту "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя", що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Національною школою суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України.
 Хроніка розгляду справ 21.11.2014
Протягом тижня з 17 по 21 листопада Конституційний Суд України розглянув такі справи

НовиниВсі матеріали розділу
 Суддя КСУ Станіслав Шевчук провів зустріч з представниками Міжнародної організації з розвитку права 21.11.2014
Суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв'язків Станіслав Шевчук 20 листопада 2014 року провів зустріч з представниками Міжнародної організації з розвитку права Уїльямом Пейтоном і Маргаритою Міліх. Як відзначив на початку зустрічі спеціальний посланець організації Уїльям Пейтон, мета його місії в Україні - вивчення можливості реалізації програм і проектів у галузі верховенства права в державі. Він також коротко поінформував українську сторону про напрямки діяльності Міжнародної організації з розвитку права. Це, зокрема, сприяння в реалізації правових реформ, в тому числі конституційних, економічна тематика і зміцнення потенціалу органів державної влади, включаючи навчання суддів.
 Суддя КСУ Олександр Касмінін взяв участь в урочистостях з нагоди 210-річчя Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 21.11.2014
Суддя Конституційного Суду України Олександр Касмінін 20 листопада 2014 року за дорученням Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна взяв участь в урочистих заходах з нагоди 210-річчя від дня заснування Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. На честь цієї визначної дати в Харкові, де розташований славетний навчальний заклад, відбулося спільне засідання вченої ради університету та президії Національної академії правових наук України.
 До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду України 20.11.2014
20 листопада до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VІІ. Згідно з Регламентом Конституційного Суду України, конституційне подання передано на вивчення в Секретаріат Суду.

Рішення Конституційного Суду УкраїниВсі матеріали розділу
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Скорохода Василя Васильовича щодо офіційного тлумачення словосполучення "пенсіонерів по старості", яке міститься в абзаці шостому статті 125 Житлового кодексу Української РСР 17.06.2014
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України (справа про строк, на який обирається Президент України) 16.05.2014

Висновки Конституційного Суду України Всі матеріали розділу
 Оприлюднено висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції України 24.09.2013

Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
Увага, конкурс на кращу наукову статтю  »
Порядок допуску до Залу засідань Конституційного Суду України  »
На розгляді
На розгляді у Конституційному Суді України за станом на 21 листопада 2014 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Оглядові екскурсії
Положення про оглядові екскурсії  »
Віртуальна екскурсія  »
01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14. inbox@ccu.gov.ua
Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні