Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
26 жовтня 2014 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація


ccu1КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. У Законі України „Про Конституційний Суд України“, прийнятому 16 жовтня 1996 року, визначено завдання Конституційного Суду України – гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.

Перше своє засідання Конституційний Суд України провів 22 жовтня 1996 року, перше Рішення у справі прийняв 13 травня 1997 року.

Організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду України визначаються Конституцією України, Законом України „Про Конституційний Суд України“ та Регламентом Конституційного Суду України.

Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів. Президент України, Верховна Рада України та з`їзд суддів України призначають по 6 суддів Конституційного Суду України. Термін повноважень судді становить 9 років.

Очолює Конституційний Суд України Голова Конституційного Суду України, який обирається на три роки зі складу суддів Конституційного Суду України.

Організаційне, науково-експертне та інформаційно-довідкове забезпечення діяльності Конституційного Суду України здійснює Секретаріат Конституційного Суду України.

Друкованим органом Конституційного Суду України є „Вісник Конституційного Суду України“.


АнонсиВсі матеріали розділу
 КСУ запрошує молодих науковців до участі в конкурсі на кращу статтю з конституційно-правової тематики 19.08.2014
Конституційний Суд України запрошує молодих науковців взяти участь у щорічному конкурсі на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов`язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина. Конкурс, що вже вдруге проводиться в рамках Всеукраїнського тижня права, започаткований торік Конституційним Судом України спільно з Міністерством освіти України та фаховим виданням "Вісник Конституційного Суду України". Заявки на участь у конкурсі приймаються до 1 листопада від аспірантів, ад'юнктів, пошукачів (віком до 35 років), студентів-магістрів вищих юридичних навчальних закладів.

НовиниВсі матеріали розділу
 Зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з Президентом Литовської Республіки 22.10.2014
22 жовтня Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, перебуваючи з візитом у столиці Литовської Республіки місті Вільнюс, зустрівся з Президентом Литовської Республіки Далею Грибаускайте. Сторони обговорили питання, що торкаються реформування правової системи та зміцнення судової влади України.
 Делегація Конституційного Суду України візьме участь у заходах, присвячених Дню Конституції Литовської Республіки 21.10.2014
21-25 жовтня Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін і судді Конституційного Суду України Сергій Вдовіченко, Микола Мельник, Станіслав Шевчук, Віктор Шишкін на запрошення Голови Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюса Жалімаса візьмуть участь в урочистостях, присвячених Дню Конституції Литовської Республіки, що відбудуться в місті Вільнюс.
 Урочисті заходи до 18-ї річниці з дня заснування Конституційного Суду України 21.10.2014
Конституційний Суд України 16 жовтня 2014 року відзначив 18-у річницю своєї діяльності. День заснування єдиного органу конституційної юрисдикції став новим етапом розвитку України як демократичної та правової держави. Діючи на засадах верховенства права, Конституційний Суд України сприяє утвердженню та забезпеченню прав і свобод людини і громадянина. З цієї нагоди 16 жовтня у КСУ відбувся круглий стіл на тему "Правові позиції Конституційного Суду України: правова природа, поняття та розвиток".

Рішення Конституційного Суду УкраїниВсі матеріали розділу
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Скорохода Василя Васильовича щодо офіційного тлумачення словосполучення "пенсіонерів по старості", яке міститься в абзаці шостому статті 125 Житлового кодексу Української РСР 17.06.2014
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України (справа про строк, на який обирається Президент України) 16.05.2014

Висновки Конституційного Суду України Всі матеріали розділу
 Оприлюднено висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції України 24.09.2013

Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
Увага, конкурс на кращу наукову статтю  »
Порядок допуску до Залу засідань Конституційного Суду України  »
На розгляді
На розгляді у Конституційному Суді України за станом на 24 жовтня 2014 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Порядок денний
Засідання Конституційного Суду України
Оглядові екскурсії
Положення про оглядові екскурсії  »
Віртуальна екскурсія  »
01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14. inbox@ccu.gov.ua
Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні