Головна сторінка   |   Карта сайту   |   RSS
1 листопада 2014 року ukr | rus | eng | 
Реєстрація
Логін
Пароль
Увійти
Забули пароль Забули пароль
Реєстрація Реєстрація


ccu1КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. У Законі України „Про Конституційний Суд України“, прийнятому 16 жовтня 1996 року, визначено завдання Конституційного Суду України – гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.

Перше своє засідання Конституційний Суд України провів 22 жовтня 1996 року, перше Рішення у справі прийняв 13 травня 1997 року.

Організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду України визначаються Конституцією України, Законом України „Про Конституційний Суд України“ та Регламентом Конституційного Суду України.

Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів. Президент України, Верховна Рада України та з`їзд суддів України призначають по 6 суддів Конституційного Суду України. Термін повноважень судді становить 9 років.

Очолює Конституційний Суд України Голова Конституційного Суду України, який обирається на три роки зі складу суддів Конституційного Суду України.

Організаційне, науково-експертне та інформаційно-довідкове забезпечення діяльності Конституційного Суду України здійснює Секретаріат Конституційного Суду України.

Друкованим органом Конституційного Суду України є „Вісник Конституційного Суду України“.


АнонсиВсі матеріали розділу
 КСУ запрошує молодих науковців до участі в конкурсі на кращу статтю з конституційно-правової тематики 19.08.2014
Конституційний Суд України запрошує молодих науковців взяти участь у щорічному конкурсі на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов`язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина. Конкурс, що вже вдруге проводиться в рамках Всеукраїнського тижня права, започаткований торік Конституційним Судом України спільно з Міністерством освіти України та фаховим виданням "Вісник Конституційного Суду України". Заявки на участь у конкурсі приймаються до 1 листопада від аспірантів, ад'юнктів, пошукачів (віком до 35 років), студентів-магістрів вищих юридичних навчальних закладів.

НовиниВсі матеріали розділу
 Делегація Конституційного Суду України взяла участь у заходах, присвячених Дню Конституції Литовської Республіки 28.10.2014
21-25 жовтня Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін і судді Конституційного Суду України Сергій Вдовіченко, Микола Мельник, Станіслав Шевчук та Віктор Шишкін на запрошення Голови Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюса Жалімаса здійснили візит до м.Вільнюс з метою участі в урочистостях з нагоди Дня Конституції Литовської Республіки. У рамках заходу відбулася офіційна зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з Головою Конституційного Суду Литовської Республіки паном Дейнюсом Жалімасом.
 Зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з Президентом Литовської Республіки 22.10.2014
22 жовтня Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, перебуваючи з візитом у столиці Литовської Республіки місті Вільнюс, зустрівся з Президентом Литовської Республіки Далею Грибаускайте. Сторони обговорили питання, що торкаються реформування правової системи та зміцнення судової влади України.
 Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін провів зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні 21.10.2014
Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін 20 жовтня 2014 року провів зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою. У ході розмови учасники обмінялися думками з низки актуальних питань стосовно майбутнього співробітництва, зокрема, погодились щодо необхідності спрощення формату взаємодії для досягнення більш ефективних та швидких результатів. "Прийшов час рішучих дій, і вся наша діяльність має бути зорієнтована на результат", - підкреслив координатор ОБСЄ. Голова КСУ Юрій Баулін наголосив, що взаємовідносини між Конституційним Судом України і місією ОБСЄ вийшли на новий рівень, та ще раз підтвердив готовність до співпраці.

Рішення Конституційного Суду УкраїниВсі матеріали розділу
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Скорохода Василя Васильовича щодо офіційного тлумачення словосполучення "пенсіонерів по старості", яке міститься в абзаці шостому статті 125 Житлового кодексу Української РСР 17.06.2014
 Оприлюднено рішення у справі за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України (справа про строк, на який обирається Президент України) 16.05.2014

Висновки Конституційного Суду України Всі матеріали розділу
 Оприлюднено висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів вимогам статей 157 і 158 Конституції України 24.09.2013

Пошук
Розширений пошук »
Акти суду
Пошук по актах
Повідомлення
Вимоги до кандидатів на вакантні посади  »
Увага, конкурс на кращу наукову статтю  »
Порядок допуску до Залу засідань Конституційного Суду України  »
На розгляді
На розгляді у Конституційному Суді України за станом на 30 жовтня 2014 року  »
Конституційний Суд України у цифрах  »
Порядок денний
Засідання Конституційного Суду України
Оглядові екскурсії
Положення про оглядові екскурсії  »
Віртуальна екскурсія  »
01033 Україна м.Київ
вул. Жилянська, 14. inbox@ccu.gov.ua
Розробник ЗАТ "Софтлайн" (Україна)
За сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні