Положення про оглядові екскурсії

Версія для друку

Положення  про оглядові екскурсії в Конституційному Суді України

 1. Оглядові екскурсії (далі – екскурсії) в Конституційному Суді України (далі – КСУ) для груп представників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, громадських об’єднань України, членів офіційних делегацій, які перебувають в Україні та відвідують КСУ в рамках програми, представників міжнародних організацій, окремих відвідувачів, у тому числі іноземних громадян, проводяться з метою інформування української та зарубіжної громадськості про завдання, повноваження та засади діяльності КСУ, підвищення рівня правової культури громадян, їх обізнаності про порядок захисту прав і свобод людини і громадянина єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.

2. До базової програми екскурсії входить ознайомлення з приміщенням КСУ, а саме: фойє, Бібліотекою, Архівом, Залою засідань, Прес-центром, музейною експозицією (згідно з додатком до цього положення).

Під час екскурсії висвітлюються історія становлення, завдання, повноваження, основні засади діяльності, міжнародні зв’язки КСУ, функції Секретаріату КСУ.

3. Фотозйомка учасників екскурсії в приміщенні КСУ здійснюється працівником Секретаріату КСУ.

4. Екскурсії проводяться щотижня в робочі дні з понеділка по п’ятницю включно з урахуванням плану роботи КСУ: у дні пленарних засідань (вівторок – четвер) – з 14 до 17 години; в понеділок і п’ятницю – з 10 до 16 години. 

Час проведення екскурсії визначається залежно від порядку денного роботи КСУ.

5. Екскурсії включаються до програми днів відкритих дверей, що можуть проводитися в КСУ з нагоди державних та професійних свят (День незалежності України, День Конституції України, День юриста, річниця початку діяльності КСУ, День працівників суду).

6. Екскурсії організовуються Секретаріатом КСУ на підставі письмових звернень керівників організацій, зазначених у пункті 1 цього положення, поданих не менше ніж за 10 днів до бажаної дати екскурсії або дня відкритих дверей.

Письмове звернення подається на ім’я керівника Секретаріату КСУ на бланку підприємства, установи, організації, навчального закладу, громадського об’єднання і має містити:

– список групи (не більше 20 осіб) із зазначенням прізвищ, імен, по батькові учасників екскурсії, завірений підписом керівника і скріплений печаткою підприємства, установи, організації, навчального закладу, громадського об’єднання;

– прізвище, ім’я, по батькові та контактні телефони особи відповідальної за організацію групи.

Індивідуальне письмове звернення від окремих відвідувачів подається на ім’я Голови КСУ і має містити таку інформацію:

– мету відвідання;

– бажані дату і час проведення екскурсії;

– прізвище, ім’я, по батькові;

– паспортні дані (для молоді до 16 років – свідоцтва про народження);

– місце роботи або навчання відвідувача;

– контактний телефон.

7. Письмове звернення щодо проведення екскурсії надсилається поштою за адресою: Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 14, Конституційний Суд України, електронною поштою на адресу Прес-служби КСУ (press@ccu.gov.ua) або передається через експедицію Служби документального забезпечення Секретаріату КСУ. 

8. На підставі отриманих звернень Прес-служба КСУ складає план-графік проведення екскурсій, який затверджує Керівник Секретаріату КСУ після погодження з Головою КСУ чи його заступником.

9. План-графік у письмовому або електронному вигляді подається до:

– підрозділу охорони КСУ (разом із списками груп);

– Господарського управління Секретаріату КСУ;

– Сектору режимно-секретної та мобілізаційної роботи;

– структурних підрозділів КСУ, представники яких задіяні в проведенні екскурсії.

10. Екскурсії для членів офіційних делегацій, які перебувають в Україні та відвідують КСУ в рамках програми, організовуються Відділом зовнішніх зв’язків КСУ за погодженням з Головою КСУ, для окремих (іноземних) громадян – Прес-службою КСУ у супроводі співробітника Відділу зовнішніх зв’язків КСУ.  

11. Допуск учасників проводиться відповідно до встановленого режиму допуску на об’єкти КСУ – за паспортами громадян України, закордонними паспортами або іншими документами, що посвідчують їх особу (для молоді до 16 років – за свідоцтвами про народження чи учнівськими, студентськими квитками).

12. Контроль і загальне керівництво за організацією та проведенням екскурсії здійснює керівник Секретаріату КСУ.

Відповідальним за організацію і проведення екскурсії є керівник Прес-служби КСУ.

Проводить екскурсію працівник Прес-служби КСУ.

Залежно від фаху та рівня підготовки відвідувачів до проведення екскурсії можуть залучатися судді КСУ (за згодою) та/або представники окремих структурних підрозділів Секретаріату КСУ.

13. Учасники екскурсії зобов’язані:

– після прибуття до КСУ залишити верхній одяг, парасольки, пакети тощо в гардеробі, а мобільні телефони, фото- та відеоапаратуру, інші технічні прилади – у комендатурі;

– дотримуватися належних норм поведінки;

– не допускати проявів неповажного ставлення до працівників КСУ та інших учасників групи;

– дбайливо ставитися до майна КСУ, дотримуватися чистоти, тиші й порядку у приміщенні, де відбуваються заходи;

– мати охайний зовнішній вигляд.

14. У КСУ забороняється:

– перебувати в службових кабінетах без дозволу працівників КСУ;

– виносити із КСУ документи, майно та інші речі;

– розміщувати на стінах будинку КСУ оголошення;

– перебувати в стані алкогольного, наркотичного й токсичного сп’яніння;

– приносити вогнепальну й холодну зброю, колючо-ріжучі предмети, вогненебезпечні й вибухові речовини, горілчані напої, великогабаритні предмети й сумки;

– палити;

– вживати їжу та алкогольні напої;

– використовувати фото- та відеокамери, інше технічне обладнання;

– приходити з домашніми тваринами;

– відхилятися від визначеного маршруту екскурсії та відставати від групи.

15. Екскурсії здійснюються на безоплатній основі.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України