Зустріч в.о. Голови КСУ Віктора Кривенка з Головою відділу програм регіонального співробітництва Венеціанської комісії Ради Європи Сергієм Кузнецовим

Версія для друку

Зустріч в.о. Голови КСУ Віктора Кривенка з Головою відділу програм регіонального

співробітництва Венеціанської комісії Ради Європи Сергієм Кузнецовим

31.01.2018

 

31 січня у Конституційному Суді України відбулася зустріч в.о. Голови Конституційного Суду України Віктора Кривенка з Головою відділу програм регіонального співробітництва Венеціанської комісії Ради Європи Сергієм Кузнецовим.

У заході взяли участь керівник проектів Венеціанської Комісії Офісу Ради Європи в Україні Сергій Ткаченко, суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, керівник Секретаріату Суду Ярослав Василькевич, заступник керівника Секретаріату – керівник Управління комунікацій Конституційного Суду України та міжнародного співробітництва Володимир Венгер.

Основною метою візиту було обговорення шляхів розвитку співпраці між Радою Європи та Конституційним Судом України.

Під час зустрічі в.о. Голови Конституційного Суду України Віктор Кривенко наголосив, що взаємодія Конституційного Суду України з Венеціанською комісією корисна для обох сторін. Він зазначив, що рух у європейському напрямку сприятиме зміні свідомості працівників Суду.

Голова відділу програм регіонального співробітництва Венеціанської комісії Ради Європи Сергій Кузнецов подякував за гостинний прийом та наголосив на результативності багаторічної співпраці Конституційного Суду України з Радою Європи. Він також зауважив, що Рада Європи позитивно відзначила Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини дев’ятої статті 61, частини третьої статті 105 Закону України „Про вибори народних депутатів України“, пункту 3 розділу II „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про вибори народних депутатів України“ щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку партії у багатомандатному окрузі“ (справа про виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку політичної партії). За його словами, «це одне з рішень, яке по цеглині складає авторитет Суду».

Крім того, промовець підкреслив важливість використання досвіду інших країн для розвитку національного законодавства. Сергій Кузнецов також поінформував присутніх про те, що зараз триває активне обговорення Плану дій між Радою Європи та Україною. Венеціанська комісія в рамках цього Проекту несе відповідальність за важливий сегмент відносно співробітництва з Конституційним Судом України в технічній частині.

Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зазначив, що Конституційний Суд України переходить на новий етап своєї діяльності. Він повідомив, що делегація КСУ, яка нещодавно повернулася зі Страсбургу, провела  низку робочих зустрічей з представниками Європейського комітету з соціальних прав Ради Європи та Європейського суду з прав людини. Доповідач наголосив на користі та продуктивності діалогу з представниками міжнародних інституцій.

 Станіслав Шевчук зазначив, що експертна допомога міжнародних фахівців була б на часі. Найефективніший формат для цього, на його думку, – фахові зустрічі представників Секретаріату Конституційного Суду України  з іноземними колегами.

У рамках візиту гості оглянули музейну експозицію, ознайомились із залами засідань Великої палати та Сенату Суду. Особливу увагу присутніх було зосереджено на постаті  Голови Конституційного Суду України 1992-1995 років, доктора юридичних наук, академіка Академії правових наук України Леоніда Петровича Юзькова,  який був членом Венеціанської комісії протягом тривалого часу.

На завершення зустрічі співрозмовники подякували один одному за конструктивну розмову та обмінялися пропозиціями щодо подальшої співпраці.

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України