Зустріч в.о. Голови КСУ Віктора Кривенка з членом правління Британської фундації Слінн сером Робіном Олдом

Версія для друку

Зустріч в.о. Голови КСУ Віктора Кривенка з членом правління Британської фундації Слінн
сером Робіном Олдом

07.02.2018

7 лютого у Конституційному Суді України відбулася зустріч в.о. Голови Конституційного Суду України Віктора Кривенка з членом правління Британської фундації Слінн сером Робіном Олдом.

 

У заході взяли участь судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Станіслав Шевчук, а також координатор проектів Британської фундації Слінн в Україні Сергій Вакарін.

Сер Робін Олд повідомив співрозмовникам, що Британська фундація Слінн слідкує за реформами в Україні. Він поцікавився прийнятими до Конституції України змінами в частині правосуддя: оновленими повноваженнями Конституційного Суду України, порядком призначення суддів КСУ та формування Суду,  формами звернення до КСУ тощо.

В.о Голови КСУ Віктор Кривенко зазначив, що Конституційний Суд України – єдиний в Україні орган, який має право тлумачити Конституцію та перевіряти будь-який закон на конституційність. Він підкреслив, що з моменту ухвалення відповідного рішення Суду нормативний акт втрачає чинність.

Віктор Кривенко розповів, що учасник судового процесу (цивільного, господарського чи кримінального) має право звернутися до Конституційного Суду України з конституційною скаргою, якщо вважає, що  закон, застосований у його справі, не відповідає Конституції України.

В.о Голови КСУ наголосив, що після ухвалення рішення Конституційним Судом України, якщо Суд визнає закон, застосований в остаточному судовому рішенні неконституційним, суд  загальної юрисдикції зобов’язаний переглянути своє рішення. Однак Конституційний Суд України не ухвалює приписів щодо його скасування, –  зазначив він.

Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук підкреслив, що під час конституційної реформи у 2016 році з повноважень Конституційного Суду України було вилучено офіційне тлумачення законів України.

Учасники зустрічі обговорили можливі шляхи співпраці та подякували один одному за конструктивний діалог.

 

Довідково

Фундація Європейського права лорда Слінна (Slynn Foundation) – благодійна неурядова організація, заснована в 1998 році й названа на честь лорда Слінна – видатного юриста, судді Верховного суду Великобританії. Роботу Фундації, яка зосереджена на організації чотирьох основних напрямах: верховенство права і незалежність судової влади; права людини; законодавство та практика Європейського Союзу; альтернативні форми вирішення спорів, зокрема медіація,  підтримує Міністерство закордонних справ  та Міністерство юстиції Великобританії. Окрім України, Фундація співпрацює з багатьма країнами Східної Європи та світу.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України