Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука зі Спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя

Версія для друку

Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука
зі Спеціальним представником
Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя

22.02.2018

22 лютого у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Суду Станіслава Шевчука зі Спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя.

 

У заході взяли участь Старший політичний радник Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні Оксана Пашенюк та керівництво Секретаріату Конституційного Суду України.

Сторони відзначили багаторічну співпрацю Конституційного Суду України з Радою Європи, зокрема, в рамках Плану дій РЄ для України. Співрозмовники акцентували увагу на тому, що  21 лютого цього року Комітетом міністрів Ради Європи ухвалено новий План дій на 2018-2021 роки, який є вже п’ятим у рамках співробітництва України з Радою Європи. Цей стратегічний документ спрямований на надання суттєвої допомоги Україні у реформуванні системи судоустрою, правоохоронних органів, виконанні рішень судів, а також у сфері децентралізації та боротьби з корупцією та сприятиме виконанню нашою країною Угоди про асоціацію з ЄС.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук відзначив значні позитивні зрушення в роботі Суду. Він наголосив, що сьогодні Конституційним Судом України ухвалено Регламент – процесуальний документ, який визначає організацію внутрішньої роботи Суду та відповідні правила процедури розгляду конституційних скарг. Прийняття Регламенту запускає механізм розгляду конституційних скарг, запроваджених змінами до Конституції України. Наступним етапом роботи Суду є ухвалення положень про Секретаріат, утворення сенатів, колегій тощо, – додав Станіслав Шевчук.

Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя привітав Станіслава Шевчука з обранням на посаду Голови Конституційного Суду України і побажав успіхів у роботі. Він підкреслив, що Україна переживає важкі часи, які позначаються й на роботі органу конституційної юрисдикції. Тому перед Вами постануть складні завдання, – зазначив промовець.

Сторони подякували за плідну зустріч та висловили сподівання на  подальше співробітництво.

Варто зазначити, що на адресу Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука продовжують надходити численні привітання від міжнародних партнерів, зокрема, від колег з Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ), Німецького фонду міжнародного співробітництва (IRZ), а також представників органів конституційної юрисдикції зарубіжних країн, вітчизняних судових установ, навчальних закладів та наукових установ, зокрема, Національної академії правових наук України.

 

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України