В.о. Голови КСУ Юрій Баулін зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

В.о. Голови КСУ Юрій Баулін зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою

 

16 травня 2017 року у Конституційному Суді України відбулася зустріч в.о. Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою.

Юрій Баулін привітав гостя з призначенням на посаду та висловив своє задоволення тим, що з’являються нові можливості для розширення співробітництва.

Під час зустрічі сторони відзначили важливу роль двостороннього співробітництва між Україною та Чехією в цілому та у сфері конституційної юстиції зокрема.

«Україна для нас є близьким сусідом, хоча ми і не маємо спільного кордону», - підкреслив Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. Він висловив готовність посприяти в налагодженні співпраці між конституційними судами України та Чехії.

В.о Голови КСУ також поінформував співрозмовників про те, що Конституційний Суд України є членом Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів, яка була започаткована у жовтні 2015 року в м. Вільнюс. З 1 січня 2017 року головування в Асоціації перейшло до України.

Юрій Баулін повідомив, що 1-2 червня 2017 року у місті Харків відбудуться Другий Конгрес Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ) на тему: „Роль конституційних судів в тлумаченні положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“ та Генеральна Асамблея Асоціації, і запросив Посла Чеської Республіки в Україні Радека Матулу до співучасті.

Юрій Баулін також розповів, що минулого року з нагоди  20-ї річниці Конституційного Суду України було проведено міжнародну конференцію на тему „Конституційний контроль і процеси демократичної трансформації у сучасному суспільстві“ та передав матеріали конференції гостю для ознайомлення.

Надзвичайний та Повноважний Послом Чеської Республіки в Україні Радек Матула нагадав, що 29-30 червня 2017 року в місті Батумі (Грузія) відбудеться XVII Конгрес Конференції Європейських Конституційних судів, темою якого буде "Роль Конституційних судів в дотриманні і поширенні конституційних принципів". Він повідомив, що кандидатуру Конституційного суду Чеської Республіки було висунуто для організації XVIII Конгресу Конференції європейських конституційних судів. «У 2020 році, коли буде проходити XVIII Конгрес Конференції європейських конституційних судів, виповниться рівно 100 років з дня заснування європейського конституційного правосуддя», - продовжив Посол.

На завершення зустрічі сторони подякували за інформативну бесіду і висловили сподівання на подальше плідне співробітництво.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України