Візит Голови КСУ Наталі Шаптали та судді Суду Сергія Головатого до Французької Республіки

Версія для друку

Візит Голови КСУ Наталі Шаптали та судді Суду Сергія Головатого до Французької Республіки

16.09.2019

12-13 вересня Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала та суддя Суду Сергій Головатий перебували з візитом у м. Париж, Французька Республіка, з метою участі в Конференції голів верховних та конституційних судів держав-членів Ради Європи. Візит відбувся на запрошення Конституційної ради, Державної ради і Касаційного Суду Франції.

З вітальними словами до гостей звернулися перший Голова Касаційного суду Французької Республіки Бертран Лувель, Генеральний прокурор при Касаційному суді Французької Республіки Франсуа Молєн, Голова Конституційної Ради Французької Республіки Лоран Фабіус, заступник Голови Державної Ради Французької Республіки Брюно Лассер, Голова Європейського суду з прав людини Лінос-Александер Сіціліанос, Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, Міністр юстиції Французької Республіки Ніколь Белубе.

Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала та суддя Суду Сергій Головатий взяли участь у семінарі «Відносини між національними судами та Європейським судом з прав людини», який проходив у Державній Раді Французької Республіки.

 В межах візиту Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала провела низку робочих зустрічей, зокрема, з першим Головою Касаційного суду Французької Республіки Бертран Лувель та Головою Конституційної Ради Французької Республіки Лораном Фабіусом задля обміну думками щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні та Французькій Республіці, а також подальшого співробітництва з метою розвитку конституційного судочинства.

Конференцію голів верховних та конституційних судів країн-членів Ради Європи було проведено в рамках головування Франції у Комітеті Міністрів Ради Європи, що розпочалося 17 травня 2019 року. Дотримання прав людини віднесено до числа першочергових завдань Комітету Міністрів.

Крім того, на особисте запрошення Президента Французької Республіки Емманюеля Макрона Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала відвідала Єлисейський палац та взяла участь в Офіційному прийомі з нагоди Конференції голів верховних та конституційних судів держав-членів Ради Європи від імені Президента Французької Республіки Емманюеля Макрона.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України