Візит делегації Вищого адміністративного суду Республіки Польща до Конституційного Суду України

Версія для друку

Візит делегації Вищого адміністративного суду Республіки Польща до Конституційного Суду України

07.02.2018

7 лютого у Конституційному Суді України відбулася зустріч в.о. Голови Конституційного Суду України Віктора Кривенка та судді КСУ Наталі Шаптали із суддями Вищого адміністративного суду Республіки Польща Кшиштофом Вінярскі та Томашем Коляновскі.

Метою візиту польської делегації було ознайомлення з повноваженнями та організацією діяльності Конституційного Суду України.

В.о. Голови Конституційного Суду України Віктор Кривенко розповів гостям про зміни у частині конституційного судочинства, які були внесені до Конституції України та Закону України „Про Конституційний Суд України“. Відповідно до цих змін громадяни України можуть звертатися до Конституційного Суду України із конституційною скаргою, зазначив доповідач.

З особливостями діяльності Конституційного Суду України ознайомила гостей суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала, яка, зокрема, зупинилась на роботі Великої палати, сенатів та колегій Суду. Також суддя торкнулася питання функціонування адміністративної юстиції в Україні та захисту конституційних прав громадян.

Голова польської делегації Кшиштоф Вінярскі розповів про головні завдання Вищого адміністративного суду Республіки Польщі, наголосивши на важливості співпраці цієї інституції з Конституційним Трибуналом Польщі. Він навів приклади останніх ухвалених Конституційним Трибуналом Республіки Польщі рішень, які зацікавили українських колег.

Співрозмовники подякували один одному за теплу зустріч і висловили сподівання на подальшу співпрацю між Вищим адміністративним судом Республіки Польща і Конституційним Судом України.

Відвідувачам була запропонована пізнавальна екскурсія будівлею Конституційного Суду України, під час якої вони оглянули зали засідань Великої палати та Сенату Суду, прес-центр та музейну експозицію КСУ.

У зустрічі також взяла участь молодший науковий співробітник Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анжеліка Ткачук.

 

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України