Відбулося чергове робоче засідання Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

        

Відбулось чергове робоче засідання Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів

 

2 березня 2017 року у місті Кишинеу, Республіка Молдова відбулась робоча зустріч голів конституційних судів – членів Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ), яку у поточному році очолює Конституційний Суд України.

У засіданні взяли участь Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Конституційного Суду Грузії Заза Тавадзе, Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюс Жалімас, Голова Конституційного Суду Республіки Молдова Олександру Тенасє.

Під час зустрічі учасники обговорили питання підготовки та проведення Генеральної Асамблеї та Другого Конгресу Асоціації, зокрема, питання розширення Асоціації, уточнення місця та часу проведення, узгодження порядку денного засідання тощо.

Також серед питань, порушених під час зустрічі, нагальними залишаються незалежність конституційних судів, гармонізація норм та принципів міжнародного права та національного законодавства, використання досвіду європейських колег і правових актів ЄСПЛ в рішеннях органів конституційної юрисдикції країн-учасниць Асоціації.

Нагадаємо, що проведення Другого Конгресу Асоціації планується 31.05 - 3.06 2017 року у м. Харкові. Конгрес присвячений наступній темі: „Роль конституційних судів в розвитку положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“.

Асоціація конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів є успішною платформою для розробки спільних проектів, і має важливе значення як для країн-учасниць, так і для інших інститутів конституційної юрисдикції в Балтійсько-Чорноморському регіоні.

 

Довідково. Початком діяльності Асоціації стало підписання Декларації про її створення очільниками конституційних судів України, Грузії, Литви та Молдови у жовтні 2015 року у м. Вільнюсі. Відповідно до цього документу країни-учасниці визнають необхідність зміцнення незалежності конституційних судів та еквівалентних їм інститутів, як суттєвого фактора у забезпеченні демократії, верховенства права та верховенства Конституції. Згідно рішення Генеральної Асамблеї Асоціації, з 1 січня 2017 року естафету головування в Асоціації прийняв Конституційний Суд України

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України