У Конституційному Суді України відбулась зустріч в.о. Голови КСУ Юрія Бауліна з суддями Європейського суду з прав людини

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

У Конституційному Суді України відбулась зустріч в.о. Голови КСУ Юрія Бауліна з суддями Європейського суду з прав людини

 

24 березня 2017 року у Конституційному Суді України відбулася зустріч в.о. Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською та суддею Європейського суду з прав людини від Ліхтенштейну Карло Ранзоні.

У зустрічі взяли участь судді Конституційного Суду України Сергій Вдовіченко, Михайло Гультай та Володимир Мойсик.

Юрій Баулін розповів, що минулого року з нагоди  20-ї річниці Конституційного Суду України було проведено міжнародну конференцію на тему „Конституційний контроль і процеси демократичної трансформації у сучасному суспільстві“ та передав матеріали конференції гостям для ознайомлення.

На зустрічі учасники обговорили питання про співвідношення національної Конституції та практики Європейського суду з прав людини, особливо з питань захисту соціальних прав громадян.

В.о Голови КСУ також поінформував співрозмовників про те, що Конституційний Суд України є членом Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів, яка була започаткована у жовтні 2015 року в м. Вільнюс. Головування в Асоціації здійснюється Головою кожного члена Асоціації строком на 1 рік. З 1 січня 2017 року головування в Асоціації перейшло до України.

Юрій Баулін повідомив, що з 31 травня по 4 червня цього року Конституційний Суд України планує проведення Другого конгресу Асоціації, який відбудеться у м. Харкові, на тему: „Роль конституційних судів в розвитку положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“ і запросив гостей до співучасті. Суддя також підкреслив, що актуальним питанням є співвідношення Конституції України та Європейської конвенції з прав людини.

Суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська зазначила, що кожне рішення ЄСПЛ є тлумаченням Конвенції, і воно не має обмежувати права національних судів.

Юрій Баулін повідомив гостям, що Конституційний Суд України очікує на ухвалення ЗУ «Про Конституційний Суд України» та готується до запровадження конституційної скарги. «Ми сподіваємося, що запровадження конституційної скарги в Україні зменшить навантаження на  Європейський суд з прав людини», - підкреслив в.о. Голови КСУ.

На завершення зустрічі співрозмовники подякували один одному за конструктивну зустріч і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Гості також мали змогу відвідати Залу засідань Суду, Прес-центр, оглянули музейну експозицію Конституційного Суду України, переглянули експонати, серед яких сувеніри, медалі, книжкові видання, подаровані органами конституційної юрисдикції країн світу, а також органами державної влади України та зарубіжних країн, міжнародними організаціями, судовими установами, навчальними закладами.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України