Робочий візит Голови КСУ Станіслава Шевчука до Чеської Республіки

Версія для друку

Робочий візит Голови КСУ Станіслава Шевчука до Чеської Республіки

 

13.06.2018

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук перебуває з робочим візитом у Чеській Республіці з метою участі у підготовчому засіданні Кола голів XVІІІ Конгресу Конференції європейських конституційних судів та міжнародній конференції «Як ми починали: спадкоємці Ганса Кельзена».

 

У роботі Конгресу беруть участь представники  органів конституційної юрисдикції більше 40 європейських країн, представники міжнародних організацій та фондів, мовних та регіональних груп Всесвітньої конференції конституційного правосуддя, дипломатичного корпусу, урядових організацій та інші.

Конференція є впливовою міжнародною організацією, діяльність якої сприяє узагальненню досвіду в галузі конституційної практики та судочинства, а також підтриманню регулярних контактів між конституційними судами Європи. Згідно зі статутом, серед завдань організації – сприяння обміну досвідом та ідеями конституційних судів щодо методів, судової практики, інституційних, структурних та функціональних питань конституційного контролю, утвердження незалежності органів конституційного судочинства як важливого елемента гарантії та здійснення демократії. 

Діяльність Конференції європейських конституційних судів було започатковано в 1972 році з ініціативи Конституційного Суду Югославії, який організував у місті Дубровник зустріч голів конституційних судів Австрії, Італії та Німеччини з метою обміну досвідом і підтримання взаємних контактів між судами.

Конституційний Суд України набув статусу асоційованого члена Конференції європейських конституційних судів на XI Конгресі у Варшаві в травні 1999 року, а на підготовчому засіданні до XII Конгресу в Брюсселі у жовтні 2000 року його прийнято повноправним членом організації.

У червні 2017 року За підсумками засідання Кола Голів європейських конституційних судів – керівного органу Конференції – було прий­нято рішення провести наступні, XVIII та XIX Конгреси Конференції європейських конституційних судів почергово у Чехії та Молдові.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук також візьме участь у міжнародній конференції «Як ми починали: спадкоємці Ганса Кельзена», присвяченій 25 річниці Конституційного Суду Чеської Республіки. У рамках конференції, зокрема, плануються виступи представників органів конституційної юрисдикції Австрії, Бельгії, Вірменії, Італії, Молдови, Німеччини, Словаччини, Словенії, Франції.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України