Робочий візит делегації Конституційного Суду України до Ради Європи

Версія для друку

 

Робочий візит делегації Конституційного Суду України до Ради Європи

29.01.2018

Делегація Конституційного Суду України у складі суддів Віктора Городовенка, Ігоря Сліденка, Олександра Тупицького та Станіслава Шевчука (глава делегації) провела низку робочих зустрічей з представниками Європейського комітету з соціальних прав Ради Європи та Європейського суду з прав людини у м. Страсбург, а також взяла участь в урочистостях з нагоди відкриття судового року. Візит було організовано та проведено за сприяння Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя.

Зокрема, відбулася зустріч з генеральним директором Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Крістосом Жакумопулосом. Було обговорено нагальні питання важливості розвитку правової держави, реформи правової системи та зміцнення незалежності судової системи. Співрозмовники домовились про проведення регулярних фахових зустрічей у Страсбурзі та Києві щодо тлумачення норм про права людини у контексті усталеної практики ЄСПЛ.

Проведено робочу зустріч із директором та секретарем Європейської комісії «За демократію через право» Томасом Маркертом, під час якої обговорено питання співпраці між Конституційним Судом України та Венеціанською Комісією. Томас Маркерт наголосив на позитивних змінах, що відбуваються у КСУ та поставив низку питань щодо перебігу судової реформи в Україні.

Пленарне засідання Європейського комітету з соціальних прав, в якому також взяли участь представники Конституційного Суду України, відкрив Голова Комітету Джузеппе Пальмізано. З доповіддю від імені делегації Конституційного Суду України про конституційні соціальні права виступив Голова постійної комісії з міжнародних зв’язків Станіслав Шевчук та надав відповіді на чисельні запитання членів Європейського комітету з соціальних прав. Наприкінці засідання відбувся обмін думками щодо застосування соціальних прав на національному рівні, зокрема прав на соціальні пільги, що випливають із великої кількості індивідуальних звернень до КСУ. Обговорювалися також питання тлумачення Конституційним Судом України міжнародних стандартів та міжнародної прецедентної практики, зокрема Європейської соціальної хартії та Європейської конвенції з прав людини.

Крім того, відбулася спільна робоча зустріч делегації Конституційного Суду України та Верховного Суду, на чолі з Валентиною Данишевською, з Головою Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді, суддею ЄСПЛ від України Ганною Юдківською та керівником Секретаріату ЄСПЛ Родеріком Лідделлом. Голову ЄСПЛ, зокрема, цікавили питання діалогу, взаємодії та реалізації Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав і основоположних свобод.

У рамках візиту судді Конституційного Суду України взяли участь у семінарі «Повноваження органів судової влади», присвяченому початку нового судового року. Відкриваючи захід, Голова Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді привітав учасників та побажав всім плідної роботи. Зі вступним словом до присутніх також звернувся суддя Європейського суду з прав людини Пол Лемменс.

Семінар складався з двох засідань «Виклики повноваженням органів судової влади» та «Відповіді на виклики», під час яких свої доповіді представили: Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, суддя Європейського суду з прав людини Фарис Вехабович, заступник Голови Конституційного Суду Італійської Республіки Марта Картабія, представник Касаційного суду Французької Республіки Бруно Пірейре, суддя Європейського суду з прав людини Пере Пастор Віланова, суддя Європейського суду з прав людини Паулін Коскело, суддя Федерального адміністративного суду Швейцарської Конфедерації Мартін Кайсер, суддя Верховного касаційного суду Республіки Сербія Радміла Драгічевіч-Дічіч, суддя Верховного суду Латвійської Республіки Даце Міта.

На завершення семінару відбулося урочисте засідання з нагоди відкриття судового року. З вітальною промовою до присутніх звернувся Голова Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді. Привітав учасників заходу Голова Суду Європейського Союзу Коен Ленартс та представив доповідь «The ECHR and the CJEU: Creating Synergies in the Field of Fundamental Rights Protection».

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

English version

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України