Вшанування пам’яті Голови Конституційного Суду України, професора, високопрофесійного юриста Леоніда Юзькова

Версія для друку

Вшанування пам’яті Голови Конституційного Суду України, професора, високопрофесійного юриста Леоніда Юзькова

02.03.2018

У Конституційному Суді України вшанували пам’ять першого Голови Конституційного Суду України Леоніда Юзькова (1992-1995),  який увійшов в історію як перший очільник органу конституційної юрисдикції в Україні, прогресивний вчений-правник, талановитий педагог, державний та громадський діяч.

Цього року мало б виповнитися 80 років від дня його народження, проте життя цієї видатної людини раптово обірвалося на 57 році, саме 2 березня 1995 року.

Леонід Юзьков був одним з фундаторів українського державотворення, заклав підґрунтя для формування сучасного українського законодавства. Він прагнув збудувати нормативну базу для демократичної держави і цьому віддав багато сил, знань, творчого натхнення, професійного вміння.

Згадуючи життєві біографічні віхи, варто зазначити, що український вчений був членом Венеціанської Комісії Ради Європи „За демократію через право“, дійсним членом Академії правових наук України, керівником робочих груп з підготовки проектів „Декларації про державний суверенітет України“, концепції нової Конституції України, двох офіційних проектів Конституції України, Закону України „Про Конституційний Суд України“ та інших нормативних актів.

Наукові напрацювання вченого з теорії української конституційної юрисдикції, з питань державного управління та місцевого самоврядування, дисертації на здобуття вчених ступенів кандидата і доктора юридичних наук, дипломи, атестати, посвідчення, художні твори, особисті речі, що передані родиною вченого, зберігаються у Конституційному Суді України.

Світла пам’ять про талановитого юриста, педагога, державного діяча, людину щедрої душі назавжди залишиться в наших серцях.

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України