Зустріч з представниками Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва

Версія для друку

Зустріч з представниками Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва

16.02.2018

16 лютого у Конституційному Суді України відбулася зустріч в.о. Голови Суду Віктора Кривенка, судді Суду Віктора Колісника з Директором Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефаном Хюльсхьорстером.

У зустрічі також взяли участь менеджер проектів Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Вольфрам Гертіг, радник з юридичних питань міжнародного правового співробітництва в Україні Геннадій Рижков, керівництво Секретаріату Конституційного Суду України.

Сторони обговорили питання подальшої співпраці, наголосили на важливості українсько-німецьких зустрічей щодо обміну науково-методичним та практичним досвідом між органами конституційної юрисдикції обох держав.

В.о. Голови Конституційного Суду України Віктор Кривенко розповів гостям про динаміку конституційних скарг, що надходять до Суду, підкреслив важливість фахових зустрічей у питанні вивчення та попереднього опрацювання конституційних скарг. Він наголосив на актуальності навчання працівників відповідних структурних підрозділів Секретаріату Суду, а також наукових консультантів та помічників суддів, і висловив сподівання у подальшому організувати таке навчання.

Суддя КСУ Віктор Колісник подякував Німецькому фонду міжнародного співробітництва, за сприяння якого регулярно проводяться українсько-німецькі зустрічі з конституційно-правових питань. Він зазначив, що попередні фахові зустрічі суддів-конституціоналістів були цікавими й корисними, і надали змогу отримати нову інформацію та нові знання. Промовець також підкреслив, що судді Конституційного Суду України використовують рішення Федерального Конституційного Суду Німеччини під час дискусій і пошуку аргументації для своїх рішень.

Директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер зазначив, що співпраця з Конституційним Судом України завжди була на високому рівні, і висловив надію, що внесок, який робить  Німецький Фонд разом з Федеральним Конституційним Судом Німеччини у консолідацію українського суспільства, його подальший розвиток та укріплення правової грамотності є суттєвим. Він зазначив, що українсько-німецькі зустрічі між органами конституційної юрисдикції обох держав є багаторічними і, безперечно, будуть продовжуватися.

Промовець розповів про Школу німецького права, яка функціонує на базі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, і студенти якого можуть проходити курс, що передбачає вивчення німецького права, основи німецького законодавства, а на лекції запрошуються німецькі фахівці у галузі права.

Користуючись нагодою, Директор Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер запросив в.о. Голови КСУ Віктора Кривенка виступити як доповідача у Школі німецького права.

Сторони подякували один одному за теплу зустріч та висловили сподівання на продовження плідної співпраці.

Німецьким гостям була запропонована екскурсія будівлею Конституційного Суду України, під час якої вони оглянули зали засідань Великої палати, Сенату, прес-центр та музейну експозицію Суду.

Гості передали збірки рішень Федерального Конституційного Суду Німеччини до Бібліотеки Конституційного Суду України.

 

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

English version

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України