У Конституційному Суді України вшанували пам'ять Олександра Мироненка

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

У Конституційному Суді України вшанували пам'ять Олександра Мироненка

 

Нестримно летить час. Ось і минуло вже 40 днів, як залишив цей світ суддя Конституційного Суду України у відставці, доктор філософських наук, професор, дійсний член Української академії політичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України Мироненко Олександр Миколайович.

18 грудня 2014 року Голова та судді Конституційного Суду України вшанували пам'ять Олександра Миколайовича покладанням квітів до його могили на Байковому кладовищі в Києві.

Життєвий шлях Олександра Миколайовича Мироненка – взірець для наслідування молодого покоління юристів, зразок людської гідності, сповнений невтомною працею, прагненням духовного й наукового поступу. Цілеспрямованість, наполегливість, постійний пошук досконалості, поєднання принциповості й толерантності – глибинні риси, притаманні характеру цієї людини. Його життя було наповнене чесністю, добропорядністю, повагою і любов’ю до рідних, а також до справи, якій присвятив усе своє життя на благо українського народу та становлення правової держави.

18 грудня в Конституційному Суді України відкрилася книжково-журнальна виставка під назвою «Пам’яті доктора філософських наук, професора, дійсного члена Української академії політичних наук, члена-кореспондента Академії правових наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, судді Конституційного Суду України у відставці Олександра Миколайовича Мироненка (1942-2014)».

Олександр Миколайович пішов із життя, залишивши  по собі світлу пам’ять і неоціненний доробок для вітчизняної юридичної науки. Як автор численних наукових праць, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники з питань конституційного права, міжнародного публічного права, він був знаний не тільки в Україні, а й за її межами. Деякі з його найвідоміших робіт представлені на виставці в бібліотеці КСУ.  

Даниною  пам’яті про цього блискучого вченого і гарну людину стала збірка під назвою "Суддя Конституційного Суду України Мироненко Олександр Миколайович. In memoriam», яка днями вийшла у Конституційному Суді України.

Переконані, що всіх, хто відвідає виставку, чекає зустріч з непересічною особистістю – Олександром Мироненком – видатним вченим-конституціоналістом, експертом з права, політології, філософії та історії права, який прагнув до послідовної реалізації прав і свобод людини та громадянина.

Світла пам’ять про Олександра Миколайовича Мироненка – знаного вченого, судового діяча з державницьким мисленням, толерантну, далекоглядну й щиру людину, тактовного і мудрого вихователя молодих науковців, сильну особистість та вірного товариша назавжди залишиться в серцях тих, хто знав і працював з ним, шанував і любив.

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України