Маркуш Марія Андріївна

Версія для друку

 

Маркуш Марія Андріївна

 

Народилася 5 січня 1955 року в с. Бедевля Тячівського району Закарпатської області.

Трудову діяльність розпочала 1972 року. Працювала робітницею, друкаркою, інженером з госпрозрахунку.

 

1983 року закінчила Харківський юридичний інститут ім. Ф.Е.Дзержинського.

 

З 1983 року по 1994 рік – стажист адвоката, адвокат, завідувач юридичної консультації Тячівського району Закарпатської області.

 

У 1994–2002 роках працювала адвокатом, головою правління територіального відділення Закарпатської обласної асоціації адвокатів.

 

Народний депутат Верховної Ради України IV скликання (2002–2006), заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

 

У серпні 2006 року Верховною Радою України призначена суддею Конституційного Суду України. Присягу склала 4 серпня   2006 року.

 

Нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради України.

 

Кандидат юридичних наук. Доктор філософії. Заслужений юрист України.

 

Автор монографії «Принцип змагальності в кримінальному процесі України» та низки наукових статей з питань кримінального, конституційного, виборчого права та кримінального процесу. Брала участь у підготовці 158 законопроектів, зокрема проекту Кримінально-процесуального кодексу України.

 

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 лютого 2014 року № 775-VII достроково припинено повноваження та звільнено з посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з порушенням нею присяги судді.

Developed with the support of OSCE Project Co-ordinator in Ukraine
© 2020 Constitutional Court of Ukraine