Колос Михайло Іванович

Версія для друку

 

КОЛОС Михайло Іванович
колишній суддя Конституційного Суду України

 

Народився 6 грудня 1953 року в с. Білопіль Шепетівського району Хмельницької області.

Після закінчення в 1970 році профтехучилища працював слюсарем, електрозварником. Проходив строкову військову службу.

У 1981 році з відзнакою закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. Фахову діяльність розпочав  помічником,  старшим помічником прокурора м. Шепетівки Хмельницької області, прокурором відділу загального нагляду прокуратури Хмельницької області, прокурором по нагляду за додержанням законів у виправно-трудових установах Хмельницької області.

У 1988–1996 роках – член Колегії адвокатів Хмельницької області, а з листопада 1993 року – адвокат у м. Шепетівці Хмельницької області.

З 1996 року займався науковою і науково-педагогічною діяльністю – завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін, доцент правничого факультету (зараз Інститут права імені І.Малиновського) Національного університету «Острозька академія».

У період з 1993 року по 2003 рік обирався членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області, а з 2000 року одночасно був членом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України.

У серпні 2006 року Верховною Радою України призначений суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 4 серпня   2006 року.

Кандидат юридичних наук, доцент. Заслужений юрист України.

Автор низки наукових і навчальних робіт з питань кримінального права і кримінального процесу, теорії держави і права.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 лютого 2014 року № 775-VII достроково припинено повноваження та звільнено з посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з порушенням ним присяги судді.

Developed with the support of OSCE Project Co-ordinator in Ukraine
© 2020 Constitutional Court of Ukraine