Пасенюк Олександр Михайлович

Версія для друку

 

Пасенюк Олександр Михайлович

Суддя Конституційного Суду України

Пасенюк_1

 

Народився 7 липня 1949 року в м. Житомир.

 

Трудову діяльність розпочав у 1966 році різноробочим Житомирського міського ремонтно-будівельного управління.

 

Після закінчення у 1975 році Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова працював юрисконсультом Житомирського обласного управління побутового обслуговування населення, адвокатом.

 

У 1981 – 1993 роках – член судової колегії з кримінальних справ Житомирського обласного суду.

 

З 1993 року по 1994 рік – заступник начальника управління законодавства про державне будівництво Міністерства юстиції України.

 

У період з 1994 року по 1998 рік – завідуючий сектором законодавства з питань державного будівництва, заступник начальника Юридичного управління Кабінету Міністрів України.

 

З 1998 року по 2000 рік – заступник Міністра юстиції України.

 

У 2000 – 2001 роках – завідувач відділу по зв’язках з Вищою радою юстиції, судами, органами юстиції управління з питань зв’язків з правоохоронними органами Головного державно-правового управління Адміністрації Президента України.

 

У період з 2001 року по 2003 рік – заступник Державного секретаря Міністерства юстиції України, у 2003 – 2004 роках – заступник Міністра юстиції України.

 

З 2004 року по 2011 рік  – Голова Вищого адміністративного суду України.

 

У листопаді 2011 року Верховною Радою України призначений суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 3 листопада 2011 року.

 

Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

 

Заслужений юрист України. Кандидат юридичних наук.

 

Брав активну участь у законотворчій діяльності як один з розробників вітчизняної моделі адміністративної юстиції, Концепції реформи адміністративного права, ряду кодексів України, багатьох законопроектів щодо судочинства, судоустрою та статусу суддів.

 

Автор численних наукових публікацій і збірників, зокрема, з питань адміністративної юстиції, правового регулювання судоустрою, суддівського самоврядування, співавтор „Науково-практичного коментаря Кодексу адміністративного судочинства України”, підручника „Адміністративне судочинство України” та інших.

 

Пасенюк Олександр Михайлович припинив повноваження судді Конституційного Суду України з 5 липня 2016 року.

Developed with the support of OSCE Project Co-ordinator in Ukraine
© 2020 Constitutional Court of Ukraine